2012 - Reymontsport

REYMONTSPORT.PL
Przejdź do treści

2012

Galerie imprez
Warta Poznań gości w naszej szkole.

We wtorek 30 października 2012 w sali gimnastycznej zrobiło sie zielono i uroczyście, a to za sprawą wystroju w barwach klubowych Warty Poznań. Z inicjatywy prof. Łukasza Berczyńskiego, który zajął się stroną organizacyjną gościliśmy przedstawicieli klubu, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia i jest nierozerwalnie wpisany w historię poznańskiej piłki nożnej. Wraz z zawodnikami przybyła pani Izabella Łukomska-Pyżalska pełniąca funkcję prezesa klubu Warta Poznan. W spotkaniu wziął także udział projektant mody pan Tomasz Olejniczak. Nie zabrakło także osób, które na co dzień zajmują się za promocją klubu i dzięki którym tego typu spotkania przebiegają w odpowiedniej oprawie. Naszą szkołę reprezentowała bardzo licznie zebrana młodzież wraz z dyrekcją i nauczycielami. Po przywitaniu i prezentacji gości odbył się pokaz mody szkolnego koła modelek pod kierunkiem pani prof. Magdaleny Maciejewskiej. Piłkarze zaprezentowali swoje umiejętności z żonglerce piłką, a następnie goście odpowiadali na pytania publiczności dotyczące nie tylko sportu. Spotkanie przebiegało bardzo sympatycznie i ciekawie. Rozdanie voucherów na mecze Warty Poznań oraz autografów podpisywanych na plakatach klubowych ukoronowało imprezę. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z gośćmi, którzy zdobyli ogromną sympatię wszystkich uczestników tego ciekawego i wartego powtórzenia spotkania. Dziękujemy Gościom za wspólnie spędzony czas, a wszystkim przybyłym za stworzenie miłej atmosfery i zainteresowanie!(P.M.)  

DZIEŃ SPORTU - 1 CZERWCA 2012
4 SIATKARSKI TURNIEJ CZWÓREK MIESZANYCH ZSO 2012

W środę 18 KWIETNIA 2012 8 zespołów męsko-damskich i damskich zgromadził 4 SIATKARSKI TURNIEJ CZWÓREK MIESZANYCH ZSO 2012. Drużyny o unikalnych nazwach liczyły po 4 zawodników. Im bardziej zwariowana nazwa, tym lepiej. Reguła jest taka, że w skład zespołu muszą wchodzić co najmniej 2 dziewczyny, natomiast chłopców może nie być. Płeć brzydsza to w realiach naszej szkoły towar deficytowy, zatem pierwsze boje - o męski akcent w drużynie odbywaja się jeszcze przed turniejem. Oto drużyny turniejowe w kolejności od miejsca 1 do 8:

  • Szajka Olivii

  • Dzikie Bąki

  • Lewy Siekacz Marty

  • Pędraki

  • Adam i S-ka

  • Psiak Patrycji

  • MAMA

  • Dzikie Kuny Patagońskie.

Wszystkie dużyny pokazały,że stać je na prawdziwy profesjonalizm boiskowy, a finałowy mecz pomiędzy Dzikimi Bąkami i Szajką Olivii był kwintesencją gry. Zespoły, które stanęły na podium zostały udekorowane medalami, a uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk p. dyr. Iwony Hryncewicz. Organizatorem imprezy był prof. P. Musiał. (PM)

LIGA SZKOŁ PONADGIMNAZJALNYCH MIASTA POZNANIA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW.

W trakcie całych rozgrywek eliminacyjnych nasza drużyna sprawowała się rewelacyjnie i nie przegrała żadnego spotkania. W Arenie do pełnego szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Pierwszy mecz finałowy okazał się tym  jedynym przegranym. Początkowe spięcie i kilka błędów w obronie poskutkowały porażką 1:3 z ostatecznym zwycięzcą całej imprezy - Zespołem Szkół Technicznych. Później było juz tylko lepiej. Świetna gra i dwa kolejne zwycięstwa (z ZSZ 6 i XII LO) zapewniły chłopakom z Odzieżówki drugie miejsce i tytuł Wicemistrzów Poznania. Należy podkreślić rangę tego osiągnięcia biorąc pod uwagę fakt, iż w niemal całkowicie żeńskiej szkole jaką jest ZSO trudno jest nawet skompletować pełen skład do rozgrywek piłki nożnej. Tym bardziej trzeba doceniać i wspierac wszelkie przedsięwzięcia, w których nasza młodzież może i chce realizować swoje zainteresowania sportowe. Dziękujemy wszystkim, którzy dopingowali naszych chłopaków i wierzyli w nich od samego początku rozgrywek.


Wróć do spisu treści