2014 - Reymontsport

REYMONTSPORT.PL
Przejdź do treści

2014

Galerie imprez
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Festyn Sportowo-Rekreacyjny ZSO 2014. 18 czerwca

Przygotowania trwały prawie tydzień. To one kosztują najwięcej sił, ale opłacają się, gdyż efekty w postaci udanej imprezy dają ogromną satysfakcję. Jak zwykle postawiliśmy na unikalne, autorskie pomysły, w których wykorzystane zostały zarówno gotowe jak i całkiem własnej produkcji przybory. To świetny pomysł, który pozwala wprowadzic do konkurencji dużo uśmiechu i odrobinę "wariactwa". Spośród 16-tu konkursów wymienię choćby: skoki na skakance w płetwach, sprint na hulajnodze, slalom koszykarski w rękawicach bokserskich, czy bieg w kasku budowlanym z piłką na głowie. Nic dziwnego , że młodzież chętnie sprawdzała swoje możliwości w każdej konkurencji. Tradycyjnie już przy stolikach sędziowskich zasiedli nauczyciele innych przedmiotów, którzy na codzień obserwują gimnastykę młodzieży głównie przy tablicy w klasie lekcyjnej :-) Oni także rozluźnieni atmosferą zabawy próbowali swych sił w konkursach. Każdy zwycięzca konkurencji otrzymał na koniec pamiątkowy dyplom. W trakcie festynu towarzyszyła nam muzyka, częstowano uczestników cukierkami i wodą mineralną, aby nie opadli z sił w czerwcowym upale. Rozegrany został także towarzyski mecz siatkówki pomiędzy mieszanymi drużynami uczniów i nauczycieli. Zwieńczeniem wspólnej zabawy było rozlosowanie pomiędzy wszystkich aktywnych uczestników festynu nagród rzeczowych, które stanowił sprzęt sportowy i rekreacyjny. Środki na organizację imprezy pozyskaliśmy dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły i Rady Rodziców. Dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy młodzież do liczniejszego udziału we wszelkich imprezach sportowych. Wasze samopoczucie, sprawność i zdrowie odwdzięczą Wam się w przyszłości. (P. Musiał)

Mistrzowie sztuk walki na lekcji wf. 30 maja 2014

Od kilku miesięcy w naszej szkolnej siłowni każdy może nie tylko poprawić swoją kondycję i siłę, ćwicząc na przyrządach i podnosząc ciężary, ale również wszyscy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności…bokserskich. Na specjalnie zawieszonym worku treningowym i w specjalnych rękawicach od kilku tygodni można próbować swoich sił w boksowaniu. Ta forma ruchu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów i uczennic. Jak w każdym sporcie dobrze jest mieć osoby na których można się wzorować i od których można nauczyć się techniki, treningu i profesjonalnego podejścia do sportu i aktywności ruchowej. I właśnie z tą myślą zaprosiliśmy do naszej szkoły na nietypowa lekcję, profesjonalnych zawodników boksu, kickboxingu i mieszanych sztuk walki. Wszyscy chętni uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami stawili się w piątek 30 maja w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Odzieżowych by wziąć udział w dwugodzinnym pokazie z udziałem świetnych zawodników i zawodniczek. Na nasze zaproszenie i z pomocą pana Tomasza Kołakowskiego, medalisty MP w judo i trenera Klubu Sportowego Boks Poznań gościliśmy: Julię Janiszewską, Magdalenę Czajkowską, Julię Kolasińską – młode, utalentowane zawodniczki boksu oraz Izabelę Badurek – medalistkę Mistrzostw Polski, jedną z najlepszych i najbardziej znanych zawodniczek kobiecego MMA w Polsce. Wśród panów brylowali mistrzowie Polski w sportach walki i zdobywcy tytułów w amatorskim MMA – Marcin Kaszkowiak i Kuba Kosicki oraz wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Świata w kickboxingu Łukasz Rafałko. Zawodnicy rozpoczęli od pokazu rozgrzewki, ćwiczeń na worku i rozgrzewki w parterze na materacach z elementami zapasów, judo, jiu-jitsu. Później zobaczyliśmy pojedynki treningowe 1x1 w stójce i w parterze. Wszystko był niezwykle efektowne i w świetnym tempie. W kolejnych minutach pokazu zobaczyliśmy w akcji naszych uczniów w konkursach: na worku bokserskim i skokach na skakance. Na uczestników czekały nagrody w postaci pamiątkowych koszulek i olbrzymie brawa za odwagę i występ przed całą szkołą. Na koniec występów podziękowania i zachęta dla uczniów do pracy nad sobą, nad własną kondycją i sprawnością fizyczną. Boks jest świetnym sposobem na osiągnięcie doskonałej formy i sprawności. To sport, w którym trzeba liczyć na siebie i trzeba walczyć ze wszystkich sił pokazując charakter i determinację w dążeniu do określonego celu. W naszej szkole nie brakuje osób z „charakterem” i może kiedyś doczekamy się jakiegoś mistrza… Ze sportowym pozdrowieniem. (Tekst: Ł.Berczyński, Foto: P.Musiał)

Wiosenny wf na dwóch kółkach, czyli 4T na rowerach wokół Malty. Kwiecień 2014

   Wiosenna aura jest w tym roku kapryśna. Szukamy pomysłu na ciekawy wf, więc wybieramy się z klasą na przejażdżkę rowerową, a tu nie bardzo wiadomo, co założyć na siebie o chłodnym poranku. Temperatura około 5 stopni, wiaterek i pomimo przebijajacego słońca po prostu zimno. Warto przy takich okazjach zastosować zasadę "cebulki" - czyli kilka warstw dobrze izolujących przed wiatrem i deszczem, który może nas zaskoczyć, a jednocześnie pozwalających oddychać ciału. Zatem: na skórę bielizna termoaktywna, potem polar obejmujący szyję,na wierzch kurtka wiatro i deszczoodporna, czapeczka(najlepiej oczywiście kask). Spodnie wygodne, przylegajace do łydki(wiadomo-łańcuch), buty nieprzemakalne, ale lekkie(nie tenisówki), sznurowadła schowane. No i okulary, niekoniecznie przeciwsłoneczne, za to chroniące przed wiatrem w oczy :-) Rękawiczki rowerowe są bardzo wskazane i przydatne, szczególnie, gdy chłód daje sie we znaki. Poza tym chronią dłonie w razie upadku i zmniejszają twardość rączek kierownicy. Rowery sprawdzone, zatem w drogę :-) Wybraliśmy się nad poznańską Maltę, do której łatwo dojechać ścieżkami rowerowymi spod samej szkoły. Czy było fajnie? Super!

Wróć do spisu treści